Kategoria:
Sztuka i rozrywka
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Ul. Jazdów 2
Warszawa
Polska

Business hours

Anuluj

Liczba recenzji dla miejsca Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: 7

2 recenzji(e) jest(są) ukrytych(e):pokaż wszystkie recenzje
★★★★

Miejsce mieści się niedaleko Łazienek,więc jeżeli ktoś jest turystą i chce zwiedzić szybko kilka ciekawych miejsc to polecam zajść własnie tu,często są tu również organizowane wystawy, lecz głównie przedstawiana jest tylko sztuka współczesna i polecam odwiedzenie tego miejsca tylko osobom,które faktycznie się nią interesują,bo w przeciwnym razie zostaną zanudzone.

★★★★

Centrum sztuki współczesnej polecam jedynie miłośnikom sztuki, ci, którrzy nie bardzo z nią obcują raczej nie znajdą tu dla siebie atrakcji. Sztuka współczesna ma to do siebie, ze pozbawiona jest często kanonu i ciężko ją zrozumieć, trzeba mieć pewną wrażliwość kulturalną, zeby wiedzieć o co chodzi autorowi i ta jest potrzebna właśnie w tym centrum. Polecam wystawę stałą japońskiej artystki- REKONSTRUKCJA- konstrukcja bazująca na połączeniu sztuki i architektury- moim zdaniem zachwyca oko. Ogólnie bardzo polecam to miejsce wszystkim miłośnikom sztuki.

★★★★

Miejsce niezwykle urokliwie, do tego nieopodal Łazienek Królewskich, więc w sam raz dla turystów chcących zaliczyć kilka atrakcji za jednym zamachem;). W CSW organizowane są rozmaite wystawy, byłam na kilku, ponieważ interesuję się szeroko pojętą sztuką, jedne były zaskakująco ciekawe, inne nie za specjalne, ale warto odwiedzić to miejsce, bo często ekspozycje są uniwersalne i interesujące. Do tego prowadzone są tam zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, miałam okazję pilnować grupy maluchów na takich zajęciach – bawiły się świetnie, duży plus dla personelu CSW:). Bilety nie są drogie, a dla grup(nawet rodzinnych) są zniżki:).

★★★★

Jestem okropna i przyznaję, ze nie przepadam za wystawami tego typu: rzeźby i obrazy nie do końca mnie interesują, ale w CSW byłam na kilku różnych wystawach i wszystkie mi się podobały :) Może bez rewelacji, ale przyjemna przestrzeń, w dobrej lokalizacji i bilety zazwyczaj nie są przesadnie drogie. A po wystawie można skoczyć na kawę lub kino lub pójść na spacer do Łazienek :)

★★★

W miniony weekend była na wystawie w tym Centrum. Miejsce naprawdę fajne, otoczone parkiem, a w środku duża powierzchnia przepełniona sztuką. Wystawa obrazów była naprawdę dobrze zorganizowana. Każdy gość mógł poczęstować się winem i podziwiać sztukę.

Odkryte przez

Avatar of EjDżej

Tags

Warszawa — popularne miejsca

★★★★★Lecznica stomatologiczna, w której znajdziemy pełen zakres usług dotyczących zdrowia zębów. Jej nieocenioną zaletą jest fakt,...

★★★★★Korzystałam z usług tego warsztatu i byłam ( jestem ) bardzo zadowolona, i nikt mnie nie oszukał z niczym oraz bardzo miła ob...

Inne Sztuka i rozrywka w pobliżu

★★★★★Z Kina Lab właśnie wróciłam, gdzie oglądałam film dokumentalny w ramach festiwalu filmowego, który ma miejsce w tym tygodniu ...